گوشت بره ارگانیک

یکی از توصیه های مهم و کاربردی کارشناسان استفاده از محصولات ارگانیکی است که به راحتی و بدون افزایش بار مالی می توان آنها را تهیه کرد. گوشت ارگانیک به علت اینکه در تولید آن هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نشده و تغذیه دام ها عاری از هر گونه سموم، توکسین ها، آنتی بیوتیک ها و سایر مکمل های رشد می باشد دارای ارزش غذایی بالا و سالم تر می باشد.
استفاده از گوشت ارگانیک به بالا بردن سطح سلامت جامعه و کاهش بیماری­هایی همچون سرطان کمک می­کند و ضمن داشتن ارزش غذایی بالا، هضم و جذب آسان تر، بو و طعم مطبوعی که همان طعم اصلی گوشت است را دارا می باشد.
طبق مطالعات انجام شده در اتحادیه اروپا گوشت ارگانیک دارای امگا ۳ با ظرفیت بالا و چربی پایین می باشد که همین امر باعث کاهش سرطان و سکته قلبی در انسانها می گردد. گوشت ارگانیک به علت ارزش غذایی بالا، مناسب تغذیه ورزشکاران، کودکان در حال رشد، خانم های باردار و افراد سالخورده می باشد.

فواید گوشت ارگانیک

گوسفندان در مزارع ارگانیک به صورت اخلاقی و انسانی و در فضای طبیعی و آزادانه به طوری که امکان راه رفتن طولانی به هنگام چرا را داشته باشند پرورش می یابند چرا که راه رفتن طولانی به هنگام چرا باعث نبستن چربی اضافه در بدن آنان گشته و باعث ترد و لذیذ بودن گوشت می گردد. ممکن است عده ای تصور کنند که محصولات ارگانیک در گروه محصولات لوکس قرار میگیرد اما باید بدانید محصولات کشاورزی و دامی که به صورت ارگانیک تهیه می شود در چرخه ای طبیعی و سالم و با کمک تمام منابع طبیعی تهیه و تولید و برای تهیه آنها از هیچ کود شیمیایی به ویژه کودها با پایه نفتی استفاده نمی شود. از این رو این محصول در گروه سلامت ترین و مغذی ترین محصولات غذایی قرار می گیرد که میتوان تاثیر زیادی در بهبود کیفیت زندگی مردم داشته باشند و به همین دلیل است که تولید محصولات ارگانیک این روزها به عنوان محصولات روزانه و پرمخاطب در کشورهای بزرگ و پیشرفته اروپایی و برخی از کشورهای آسیایی مانند ژاپن در تمام فروشگاه ها و مغازه های محصولات غذایی در دسترس عموم مردم قرار دارد. محصولاتی که می تواند تاثیر زیادی در حفظ سلامت و تندرستی تک تک افراد جامعه داشته باشد.
در این میان برخی از اجزای بدن این حیوانات منابع غنی از ویتامینها،پروتئین و آهن می باشد.
همچنین بخوانید : پایه های اصلی یک تغذیه سالم برای زنان و مردان
زبان: درواقع بیشتر یک ماهیچه است تا اندام اما حاوی درصد بالایی کالری ناشی از چربی است. بخش اعظم آن حاوی ۷۰ درصد اسیدهای چرب است که باعث شده یکی از جذاب ترین بخش های گاو باشد. همچنین سهولت طبخ آن در دستورهای غذایی مختلف موجب شده که بسیاری از مردم زبان را به گوشت چرخ کرده ترجیح می دهند.
قلب: بااینکه قلب خوردنی به نظر نمی رسد اما مزه خوبی دارد. بسیاری از افراد مزه و بافت آن را با استیک و گوشت سینه مقایسه می کنند. قلب منبع غنی آهن، روی، سلنیوم، ویتامین ب ۲، ب ۶، فولیک اسید و ب ۱۲ است. به ویژه سرشار از کوآنزیم کیو ۱۰ است که برای سلامت میتوکندری و تولید انرژی حیاتی است. قلب گاومیش، بوفالو، گوزن و گاو منابع غنی این مواد مغذی هستند. باید بدانیم که قلب چربی زیادی ندارد و کاملاً نرم و ماهیچه ای است.

خواص و ویتامین های جگر

جگر: مغذی ترین گوشت ارگانیک متراکم است و حاوی فرم های مغذی است که در جای دیگر به سختی یافت می شود. جگر منبع قوی ویتامین آ و نیز رتیونل است. سه اونس جگر گوساله حاوی حدود ۲۶ هزار و ۹۷۳ واحد بین المللی ویتامین آ و جگر مرغ حاوی ۱۵ هزار و ۳۰۶ واحد است. روغن جگر ماهی نیز منبع قدرتمند دیگر رتیونل است اما به طورکلی مصرف جگر به صورت دو هفته یک بار می تواند عامل خوبی برای حفظ سلامتی باشد.