کره ارگانیک (جرسی)

کره چربی است که ازسرشیر یا از ماست زده شده گرفته می شود. مزاج کره تازه، گرم وتر است و هرچه بماند و کهنه شود رطوبت آن کمتر شده و گرم و خشک می شود. صد گرم کره کم چرب ۷۵۰ و پرچرب ۹۷۰ کالری حرارت تولید می کند.

-کره از جمله لبنیاتی است که می توان فاسد بودن یا نبودن آن را به سادگی تشخیص داد.

۱-رنگ کره سالم باید به طور طعبیعی زرد یا زرد پررنگ متمایل به نارنجی باشد. اما کره ای که فاسد شده به رنگ سبز یا قرمز درآمده یا حتی آبی می شود. این ها رنگ فساد میکروبی است و به ما نشان می دهد که میکروب ها از چربی استفاده کرده و باعث فساد آن شده اند.

۲-یکی دیگر از راه های تشخیص فساد کره توجه به تغییر در طعم آن است.کره فاسد به خاطر اکسید شدن چربی ها طعم تند و تیزی پیدا می کند و این موضوع به نگهداری در دما یا بسته بندی نامناسب مرتبط است. اگر کره در فریزر و دمای زیر ۱۸ یا ۲۰ درجه سانتی گراد نگهداری شود می توان گفت که فساد میکروبی در آن راه نخواهد داشت.

بعضی مواقع شما مقداری کره را استفاده کرده و مابقی آن را درون یخچال قرار می دهید و می بینید که قسمتهایی از کره بریده شده تیره و خشک شده ولی بقیه آن سالم مانده است. این اصلا نشانه فاسد شدن کره نیست. بلکه ۸۰ درصد کره را چربی و ۱۵ تا ۱۶ درصد آن را آب تشکیل داده و این خشکی و تیره شدن سطح آن به دلیل از دست رفتن آب است نه چربی پس این کره از نظر بهداشتی دچار فساد نشده است.

نکته دیگر در مورد زمان ماندگاری کره است.کره اگر در دمای مناسب و بسته بندی مطلوب نگهداری شود ۶ ماه تا یکسال ارزش تغذیه ای خود را از دست نمی دهد و می تواند سالم وبدون تغییر باقی بماند فقط این را فراموش نکنید که اگر کره اکسید شود ترکیبات اکسید شده آن می تواند مضر و دور از جان سرطان زا باشد.کره اکسید شده بلافاصله تغییر طعم داده و شما می توانید فساد آن را از بوی تندش تشخیص دهید.

اگر کره مرغوب باشد:

– تحلیل برنده ی مواد زائد بدن، باز کننده ی انسدادهای بدن، نرم کننده پوست، ضد لاغری و ملین است.

– برای بیماریهای ریه ناشی از خشکی و آلودگی هواوسرفه خشک به کار می رود.

-افرادی که در اثر صحبت کردن زیاد دچار گرفتگی صدا می شوند می توانند از مکیدن کمی کره استفاده کنند.

-با عسل برای خارج نمودن عفونت خفیف ریه به کار می رود. همچنین با کمی روغن بادام تلخ موثراست .

-مالیدن آن به بدن و خوردن آن با خشخاش به شدت باعث چاقی افراد لاغر می شود.

-مالیدن آن به ریشه دندان و لثه اطفال باعث سرعت و راحت تر بیرون آمدن دندان می شود.

-کره گاو لطیف ترین کره ملین و چاق کننده افراد لاغر است .اما زیاده روی در مصرف آن باعث ضعف و سستی دهانه معده وکاهش اشتها می شود .

افراد سالم بهتر است هر روز حداقل بیست گرم کره خام مصرف کنند حتی کسانی که نارسایی کبد دارند و یا از ناحیه روده ها بیمارند باید کره خام بخورند.کره را وقتی بپزند و به صورت روغن در آورند چون ویتامین های آن می سوزد هضمش سنگین و سخت می شود زیرا مواد چربی آن تبدیل به آکرولئین می شود.

مصرف کره توصیه نمی شود :

۱-کسانی که برای رفع چاقی رژیم های سخت لاغری گرفته اند.

۲-کسانی که میزان چربی خون (کلسترول) آنها بسیار بالاست.

۳-کسانی که در نواحی سرد سیر زندگی می کنند.

۴-بچه ها در تمامی سنین رشد.

نکات ضروری برای نگهداری کره :

۱-کره را باید دور از نور و روشنایی نگهداری کرد زیرا در معرض آن خراب می شود.

۲-باید در بسته بندی کاغذهای سولفوریزه ، کاغذ های آلومینیومی یا مواد طبیعی حفظ کرد.

۳-کره را در ظروف مسی یا آهنی نگذارید چون خطرناک است.

۴-کره را می توان در درجه صفر تا ۱۰ نگهداشت ولی بهتر است در درجه کمتر از ۱۸- تا ۲۰-  نگهداری شود .

یک قاشق غذاخوری کره حاوی :

کره گاو معمولی کره گاو جرسی
کالری ۷۵۰ حدود ۹۷۰
آب %۱۶ حدود ۱۴-۰۱۶%
پروتئین ۰/۹ حدود ۱۳/۵
کربوهیدرات ۰/۱ حدود ۰/۱.۵
چربی ۸۱/۱ حدود ۸۷
اشباع شده ۵۱/۲۷ حدود۵۴
اشباع نشده ۲۱/۰۲ حدود ۳۲
امگا ۳ ۰/۳۲ حدود ۰/۴۴
امگا ۶ ۲/۱۷ حدود ۲/۰۴
چربی ترانس ۳/۲۸ حدود۳/۰۳

حدود ۱۱ درصد از اسیدهای چرب موجود در کره دارای زنجیره کوتاه هستند که رایج ترین آنها اسید بوتریک است بو نیزات یک شکل اسید بوتریک است که به منظور کاهش التهاب در دستگاه گوارش و به عنوان درمان بیماری کرون استفاده می شود.

برخلاف چربی های ترانس در غذاهای فراوری شده ،چربی ترانس لبنی سالم است این ماده غذایی غنی ترین منبع چربی های لبنی ترانس لبنی است .چربی های لبنی ترانس معمولا اسیدواکسنیک و اسید لینولئیک دوتائی یا همان CLA . این نوع از چربی دارای خواص درمانی مختلف است که حتی طبق مطالعات اخیر می تواند در مقابل بسیاری از سرطان های خاص موثر باشد .به علاوه این ماده می تواند در از دست دادن وزن و حتی به عنوان یک مکمل کاهنده وزن کمک کننده باشد.

ویتامین ها در کره :

– ویتامین  A: در یک قاشق غذاخوری آن (۱۴ گرم) می تواند۱۱ درصد از ویتامین A  نیاز روزانه خود را دریافت کنید ودر گاو جرسی این عدد را به ۱۶ درصد برسانید.

– ویتامین D :منبع مناسبی از این ویتامین است هر چند کم .

– ویتامین E : آنتی اکسیدانی بسیار قوی است که اغلب در غذاهای چرب یافت می شود .

– ویتامین B12 : این ویتامین که کوبالامین هم نامیده می شود در مواد غذایی با منشا حیوانی مانند تخم مرغ، گوشت،و محصولات لبنی یافت می شود .

– ویتامین K2 کره حاوی شکلی از این ویتامین به نام menaquinone است که می تواند در برابر بیماریهای قلبی و پوکی استخوان موثر باشد.

کره و سلامتی قلب و عروق :

رابطه بین چربی های اشباع شده وبیماری های قلبی یک موضوع به شدت بحث بر انگیز است . مصرف بالای این دسته از چربی ها می تواند به بالا بردن سطوح کلسترول در خون که یک عامل بیماریهای قلبی و عروقی است کمک کند .با این حال بالا رفتن کلسترول لزوما باعث نگرانی نیست .زیرا مشخصات چربی خون ونوع کلسترول نیز بسیار مهم است.

مصرف این دسته از چربی ها می تواند به بهبود چربی خون کمک کند چرا که :

– آن ها سطح لیپو پروتئین با چگالی بالا (HDL) را که به عنوان کلسترول خوب هم شناخته می شود افزایش می دهد که این روند با کاهش بیماری های قلبی عروقی در ارتباط است

– آن ها ممکن است لیپوپروتئین ها  ، چگالی کم  (LDL) را افزایش دهند که تا حدودی با تبدیل آن ها به ذرات بزرگ LDL در کاهش بیماریهای قلبی عروقی موثر هستند.

مطالعات نشان می دهند که مصرف کره با افزایش بیماری های قلبی عروقی در ارتباط نیستند و حتی برخی مطالعات علمی حاکی از ارتباط بر عکس این دو با هم داشته دلالت بر سودمندی آن می کنند . با این حال از مصرف بی اندازه ی آن پرهیز کنید .

کره حتی لاکتوز پایینی دارد و مقدار مصرف متوسط آن حتی برای کسانی که به بیماری عدم تحمل لاکتوز مبتلا هستند مشکلی ایجاد نمی کند.