ماست ارگانیک (جرسی)

شواهد تاریخی نشان می دهد استفاده ماست از ۶۰۰۰  سال قبل از میلاد مسیح در آسیای مرکزی آغاز شده و در ظروفی ساخته شده از معده حیوانات نگهداری می کرده اند.

–  ماست باید حاوی مقداری باکتری زنده و فعال به نام های لاکتو باسیلوس بولگاریکوس و استرپتوکوکوس ترموفیلوس باشد.

این باکتریها در طول تخمیر، شیر را به ماست تبدیل می کنند. برخی از ماست ها همچون ماست تهیه شده از شیرگاو زرد جرسی حاوی باکتری های دیگری از جمله: لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس و بیفیدوس هم هستند که تحقیقات علمی نشان داده اند این باکتری ها درپیشگیری از عفونت های گوارشی و تقویت سیستم ایمنی نقش مهمی دارند.

مهم تر از همه این است که ماست منبع مهمی از کلسیم، پروتئین و ویتامین B12   است. این ها همه، ماست را نوعی ماده پربیوتیک می کند. لذا افرادی که از ماست استفاده می کنند، کمتر بیمار می شوند.

-این روزها با تغییر ذائقه سنتی ایرانی چندین محصول متفاوت در بازار عرضه می شود. ماست یونانی، سوئیسی، ایسلندی، با طعم میوه و مانند آن. بهتر است حقایق تغذیه ای هر محصول مورد مطالعه قرار گیرد و مانند کودکان تنها فریفته ی طعم و بوی حاصل از ترفند های بعضاٌ نامناسب نشویم.

برخی از انواع ماست ها سرشار از کالری، چربی اشباع شده و قند هستند. با این سه ویژگی، ماست بیشتر به شکل یک دسر در می آید ونه یک میان وعده سالم و کمک کننده هضم. اگر چه ماست به طور طبیعی قند را از شیر می گیرد اما در برخی از انواع ماست موجود در بازار حدود ۲۰ گرم شیر به هر لیتر اضافه می شود.

– شیر و ماست از نظر ارزش تغذیه ای تفاوتی با هم ندارند. در حقیقت ماست همان شیری است که قسمتی از قند آن تخمیر و به اسید لاکتیک تبدیل شده است. میزان ترشی ماست به مقدار این تخمیر بستگی دارد. یعنی هر چه میزان بیشتری از قند ماست تخمیر شود، ماست ترش تر خواهد شد.

غالبا یک لیوان سر خالی ماست به اندازه یک لیوان شیر ارزش تغذیه ای دارد، اما مقدار انرژی ماست کمی کمتر بوده و عناصر معدنی نیز به دلیل وجود اسید لاکتیک موجود در ماست بهتر جذب می شوند. برای دارا بودن استخوان های محکم و حجیم روزانه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم کلسیم لازم است که با همراهی ویتامین D از پوکی استخوان جلوگیری کند. سه لیوان ماست معمولی و یک و نیم لیوان ماست گاو زرد جرسی آن را تامین می کند.

– در تحقیقات اخیری که در دانشگاه مادرید اسپانیا بر روی ۵۰۰۰  نفر انجام شده ۵۰% خطر فشار خون بالا در افرادی که روزانه ۳-۲ سهم ماست مصرف می کنند، کاهش پیدا خواهد کرد چرا که کلسیم موجود در آن در باز شدن عروق و کاهش فشار خون نقش ایفا می کند. ماست به دلیل دارا بودن پر بیوتیک ها فعالیت روده را افزایش داده و از اختلالاتی همچون یبوست جلوگیری می کند.

ماست اسید معده را معتدل کرده و سوزش معده را که باکتری هلیکوباکترپیلوری ایجاد می کند کاهش می دهد، لذا خطر ابتلا به سرطان معده را کاهش می دهد.

کاندیدا (Candida)  سبب عفونت دستگاه تناسلی می شود که بیماری بسیار شایع در بانوان است. PH مناسب دستگاه تناسلی حدود  ۵/۴-۴  است که در این افراد به ۶ هم می رسد. افرادی که روزانه یک لیوان ماست به مدت یک ماه تا چهل روز مصرف می کنند این عفونت در آنها به صورت محسوس کاهش پیدا می کند.

ماست موجب ایجاد احساس سیری و سبب افزایش متابولیسم شده و در دراز مدت کاهش وزن می شود.

پربیوتیک موجود در ماست عملکرد مغز را افزایش داده و به طور طبیعی به بهبود روحیه مصرف کننده کمک می کند. از بین رفتن استرس و اضطراب از آن جمله است. احتمال دارد که تغییر ترکیب باکتری ها ی سیستم گوارش بتواند در درمان اختلالات مزمن همچون نشانه های بیماریهای مغزی مانند اوتیسم، پارکینسون و آلزایمر کمک کند.

Journal frontiers in Agina Neuroscience

حالت خواب آلودگی که افراد پس از مصرف ماست و دوغ دارند از تاثیرات اسید لاکتیک بوده و نشان از کاهش اضطراب و افزایش آرامش است. ولی در افرادی که طبع سرد دارند بهتر است با مصلح خاص یا عام مصرف شود.

– اگر ماست را باز کردید و مشاهده نمودید که که بر روی آن مایعی ایستاده موجب رنجشتان نشود این مایع پروتئین وی است، همراه مقداری پتاسیم و کلسیم. میکس کردن آن با ماست نه تنها خاصیت مواد مغذی ماست را از بالا میبرد، بلکه ماست را به شکل خامه ای در می آورد. البته می توانید آن را دور ریخته ! و خود را از مواد گفته شده محروم کنید!

– ماست بهتر است در انتهای غذا مصرف شود تا جلوی جذب آهن و روی را نگیرد. نقش ماست را در سلامتی جدی بگیرید و در وعده های غذائی تان بعنوان آخرین چیزی که تناول می کنید، بگنجانید.

ماست ساده

کم چرب

ماست ساده معمولی ماست میوه ای

ماست چربی

کالری

۶۱ ۶۳ ۹۵ ۹۷
آب ۸۵ % ۸۸ % ۷۵ %

۸۶ %

پروتئین

۳/۵ گرم ۵/۳ گرم ۴/۴ گرم ۹/۲ گرم
کربوهیدرات ۴/۷ گرم ۷ گرم ۱۹ گرم

۴/۵ گرم

قند

۴/۷ گرم ۷ گرم ۱۹ گرم ۴/۵ گرم
فیبر ۰ ۰ ۰

۰

چربی

۴ – ۱/۶ گرم ۳/۳ گرم ۰/۲ گرم ۴/۷ گرم
امگا ۳ ۰/۰۱ گرم ۰/۰۳ گرم ۰/۰۱ گرم

۰/۰۳ گرم

امگا ۶

۰/۰۳ گرم ۰/۰۷ گرم ۰/۰۱ گرم

۰/۰۹ گرم