روغن حیوانی

خواص:

اسید آراشیدونیک (Arachidonic  acid)  عمدتا  از اسید لینولنیک موجود در مواد غذایی به دست می آید و در بدن فقط به شکل استریفیه به عنوان جزیی از فسفولیپید های غشاء سلولی موجود است. این اسید پیش ساز اصلی سنتز پروستانویید ها است که به نوبه ی خود پیش ساز هومون های مهمی است. هورمون هایی با اثر کوتاه که در محل فرآوری خود به گونه  موضعی اثر کرده و با شتاب به گونه ی خود به خود یا با آنزیم ها تجزیه می شود. فراورده هایی که از سوخت و ساز این اسید به دست می آید تاثیرات متنوعی بر فرآیند های زیستی از جله التهاب هموستاز دارد.

  • این اسید در روغن حیوانی سبب افزایش HDL و کاهش LDL می شود.

در ساختمان شیمیایی این محصول اسید های چرب کوتاه زنجیر بیشتری به کار رفته است ضمن اینکه اشباع شده هستند در حالی که روغن های گیاهی اسید های چرب زنجیر طولانی غیر اشباع بیشتری دارند.

اگر احیانا دچار مشکلات خونی مانند: قند خون، فشار خون، چربی خون و این قبیل بیماری ها هستید مصرف این محصول را به مقدار کم به شما توصیه می کنیم، مطمئن باشید ضرر نمی کنید زیرا علت اصلی این امراض مصرف روغن های نباتی است.  استفاده از این روغن در سرخ کردن مواد غذایی مشکلی ایجاد نمی کند.

این محصول نقطه ی دود بسیار بالایی دارد (حدود ۲۵۰ درجه ی سانتیگراد) و مانند بسیاری از روغن های دیگر در درجه حرارت بالا به رادیکال های آزاد شکسته نمی شود. این روغن نیاز به یخچال نداشته و به راحتی فاسد و خراب نمی شود اما نگهداری در دمای ۴+ بهتر است.

  • چون این روغن از کره تولید شده اما ناخالصی ها و مواد جامد شیر از آن حذف شده بنابراین افرادی که نسبت به لاکتوز یا پروتئین های موجود در شیر حساس اند مشکلی با این روغن ندارند این محصول سرشار از ویتامین های محلول درچربی A و E است است و غنی از K2 و CLA است.
  • این روغن مواد مغذی، مانند روغن نارگیل دارد. یعنی سرشار از اسید های چرب است که مستقیما توسط کبد جذب و به عنوان منبع انژی بدن استفاده می شود. این ویژگی در کنترل وزن و تولید انرژی بدن بی نظیر است. این اسید ها به بدن در سوزاندن چربی های دیگر کمک کرده و موجب کاهش وزن می شود. علاوه بر اینکه سرشار از اسید بوتریک (Butyric acid) است.

این اسید چرب به طور عادی در سیستم گوارش یک انسان سالم و در روده ها تولید می شود. باکتری های مفید روده فیبر را به این اسید تبدیل کرده و موجب پشتیبانی از دیواره ی روده و همچنین تولید انرژی می شود. سیستم های گوارشی ناسالم این ماده حیاتی را تولید نمی کنند.

همچنین مقادیر کافی از این اسید از سلول های T کشنده پشتیبانی نموده و یک سیستم ایمنی قدرتمندرا به بدن هدیه می کنند.

  • محققان با استفاده از بوتیریت (Butyrate) در هر دو شکل مکمل خوراکی و تنقیه موفق شده اند که بیماری های التهابی روده مانند کولیت ادلسراتیو و کرون را درمان کنند.
  • همچنین این محصول موجب کاهش التهاب و همچنین بیماری های قلبی می شود و در یک مطالعه نشان داده شده مردانی که در روز دو قاشق غذا خوری روغن حیوانی مصرف کنند ۲۳ درصد کمتر در معرض ابتلا به بیماری های قلبی هستند.  این روغن موجب افزایش ترشح اسید معده و بیشتر شدن گوارش غذا می شود. افزایش هضم غذا یعنی سلامتی بیشتر و کاهش وزن.
  • تحقیقات اخیر نشان داده که احساسات منفی، منجر به تولید ترکیبات شیمیایی در بدن می شود. این مواد شیمیایی موثر از طریق چربی ها وارد بدن شده در آن نگهداری و ذخیره می شوند. استفاده از این محصول موجب دفع این مواد همراه چربی های زائد بدن می شود.

از نظر طب اسلامی:

از جمله خواص این محصول می توان به استخوان سازی، کاهش غلظت خون، کاهش چربی های زائد شکم، شادابی و سفیدی پوست و سم زدائی از بدن اشاره کرد. تغذیه ی سلول های خود عضله ی قلب از اسید های چرب است که تنها در این روغن به وفور یافت می شود لذا یکی از ارکان طول عمر و جوانی پایدار مصرف مداوم این روغن است.

به فرموده ی رسول اکرم صلی الله علیه و آله سن انسان که به پنجاه سال رسید سزاوار نیست که شب را روز کند و شکمش از روغن حیوانی خالی باشد. البته این فرمونده لزوم مصرف آن برای جوانان را انکار نمی کند.

حضرت صادق علیه و علی آله السلام می فرمایند به همان اندازه که از این روغن مصرف می شود، چربی مضر از بدن شما می سوزد و دفع می شود پس یکی از بهترین درمان های چاقی مصرف مداوم روغن حیوانی همراه غذا است. حکمای طب این روغن را از روغن نباتی جامد، پیه و دنبه حیوان مفید تر می دانند. علاوه بر این کالری بالای  این روغن می تواند قوای جسمانی از دست رفته ی برخی از بیماران یا زنان تازه زایمان کرده را جبران و برای ماساژ و گرم نگه داشتن استخوان ها بسیار مفید است.

طرزتهیه:

شیر را ماست کرده، ماست را می زنند تا کره اش گرفته شود و آنقدر حرارت آرام و مدام می دهند تا آب کره تبخیر و به  ۲/۰ درصد و چربی اش به  ۸/۹۹ درصد برسد. این روغن در مقایسه با کره ی صنعتی که۸۰ تا ۸۵ درصد چربی دارد، پرچرب تر بوده  وخواص تغذیه اش بیشتر است. عطر و طعم این محصول بسته به نوع و نژاد گاو و تغذیه اش متفاوت است و در گاو زرد جرسی در دنیا بی نظیر است. روغن های گوسفندی برخلاف این محصول دیر هضم بوده و باید کمتر مصرف شوند.