روغن حیوانی

از نظر طب اسلامی:

از جمله خواص این محصول می توان به استخوان سازی، کاهش غلظت خون، کاهش چربی های زائد شکم، شادابی و سفیدی پوست و سم زدائی از بدن اشاره کرد. تغذیه ی سلول های خود عضله ی قلب از اسید های چرب است که تنها در این روغن به وفور یافت می شود لذا یکی از ارکان طول عمر و جوانی پایدار مصرف مداوم این روغن است.

به فرموده ی رسول اکرم صلی الله علیه و آله سن انسان که به پنجاه سال رسید سزاوار نیست که شب را روز کند و شکمش از روغن حیوانی خالی باشد. البته این فرمونده لزوم مصرف آن برای جوانان را انکار نمی کند.

حضرت صادق علیه و علی آله السلام می فرمایند به همان اندازه که از این روغن مصرف می شود، چربی مضر از بدن شما می سوزد و دفع می شود پس یکی از بهترین درمان های چاقی مصرف مداوم روغن حیوانی همراه غذا است. حکمای طب این روغن را از روغن نباتی جامد، پیه و دنبه حیوان مفید تر می دانند. علاوه بر این کالری بالای  این روغن می تواند قوای جسمانی از دست رفته ی برخی از بیماران یا زنان تازه زایمان کرده را جبران و برای ماساژ و گرم نگه داشتن استخوان ها بسیار مفید است.

طرزتهیه:

شیر را ماست کرده، ماست را می زنند تا کره اش گرفته شود و آنقدر حرارت آرام و مدام می دهند تا آب کره تبخیر و به  ۲/۰ درصد و چربی اش به  ۸/۹۹ درصد برسد. این روغن در مقایسه با کره ی صنعتی که۸۰ تا ۸۵ درصد چربی دارد، پرچرب تر بوده  وخواص تغذیه اش بیشتر است. عطر و طعم این محصول بسته به نوع و نژاد گاو و تغذیه اش متفاوت است و در گاو زرد جرسی در دنیا بی نظیر است. روغن های گوسفندی برخلاف این محصول دیر هضم بوده و باید کمتر مصرف شوند.