این برنج، منبعی از ویتامین‌ها و مواد معدنی است. ارزش تغذیه‌ای برنج سیاه از برنج سفید و قهوه‌ای موجود در بازار بیشتر است. برنج سیاه کامل، خواص طبیعی اصلی خود را حفظ‌می‌کند زیرا وارد فرآیند پولیش نمی‌شود. این برنج، در مقایسه با برنج سفید، سفت‌تر و پخت آن سخت‌تر است.

۱: سرشار از آنتی‌اکسیدان

از جمله خواص برنج سیاه غنی بودن آن از آنتی اکسیدان، به‌ویژه آنتوسیانین، است که از سبوس بیرونی آن گرفته‌‌می‌شود. برنج سیاه، در مقایسه با دیگر انواع برنج، یکی از بالاترین سطوح این آنتی‌اکسیدان را داراست. این آنتی‌اکسیدان، شبیه به آنتی‌اکسیدان‌های موجود در میوه‌های توتی مانند زخال‌اخته، کرانبری و تمشک است.

آنتوسیانین، از آسیب رادیکال آزاد در بدن جلوگیری‌کرده و دربرابر مشکلاتی مانند بیماری‌های قلبی، التهاب و سرطان از بدن محافظت‌می‌کند.

 ۲: در سم‌زدایی به کبد کمک می‌کند

این خاصیت هم به‌دلیل وجود آنتی‌اکسیدان بالای برنج سیاه است. برنج سیاه، سرشار از فیتونوترینت‌هایی است که به‌طرز قابل‌توجهی، استرس اکسیداتیو را در بدن کاهش‌می‌دهند. هنگامی که بدن، برای دفع سموم مبارزه‌می‌کند، برنج سیاه به ترمیم و بهبود عملکرد بافت‌ها کمک‌می‌کند. کبد، یکی از سم‌زداهای مهم بدن است و بنابراین، تاحد امکان به کمک نیازدارد. برنج سیاه، با فعالیت آنتی‌اکسیدانی خود، در دفع مواد ناخواسته، به کبد کمک‌می‌کند.

۳: از تصلب شرایین جلوگیری می‌کند

برنج سیاه، تاثیری قوی بر سلامت قلب دارد. همه مواد موجود در این نوع برنج، به جلوگیری از فشار خون بالا و تشکیل پلاک در قلب کمک می‌کند.

تصلب شرایین که به‌دلیل سفت‌شدن دیواره رگ‌ها ایجادمی‌شود، یک بیماری قلبی‌عروقی است که افراد بسیاری به آن دچارند. گفته‌می‌شود خوردن برنج سیاه، مرگ‌ومیر ناشی از این‌گونه بیماری‌ها را کاهش‌می‌دهد. این برنج، با کاهش کلسترول LDL و کلسترول کل، کارایی قلب را افزایش‌می‌دهد.

۴: فیبر رژیمی

چون برنج سیاه فرآوری‌نشده، با سبوس (لایه بیرونی) خورده‌می‌شود، حجمی غیرمحلول را به غذای شما اضافه‌می‌کند. یعنی غذایی که می‌خورید، بیشتر سیرتان می‌کند. این به شما کمک‌می کند تا مشکلاتی مانند اسهال و سندروم روده تحریک‌پذیر را مهارکنید. هر ۱۰۰ گرم برنج سیاه، حاوی ۵ گرم فیبر است که ۱۰ درصد نیاز روزانه شما را تامین‌می‌کند. این درصد، بالاترین درصد در میان انواع برنج‌ها است.

۵: دربرابر دیابت از بدن محافظت می‌کند

برنج سیاه، به‌دلیل میزان بالای فیبر، زمان بیشتری را برای هضم نیازدارد. این برنج، تاثیر محافظتی بر دستگاه گوارش داشته و قند خون را ثابت نگه‌می‌دارد. گنجاندن برنج قهوه‌ای در رژیم غذایی، در جلوگیری از دیابت به شما کمک‌می‌کند زیرا قند پایینی دارد.

۶: در مقابل چاقی از شما محافظت می‌کند

کسانی که برای کاهش وزن، برنج قهوه‌ای مصرف می‌کنند می‌توانند برای کسب نتایج بهتر، به خوردن برنج سیاه روی‌بیاورند زیرا باعث‌می‌شود احساس سیری کنید و کالری پایینی نیز دارد. همچنین، این برنج، به کنترل کالری مصرفی کمک‌کرده و در بلندمدت، از شما دربرابر چاقی محافظت‌می‌کند. ۱۰۰ گرم برنج سیاه پخته، فقط ۳۰۰ کالری دارد. همچنین، این برنج، حاوی مقادیر کافی کربوهیدرات نیز هست که برای باقی روز، شما را سرپا نگه‌می‌دارد.

۷: مواد معدنی

برنج سیاه، مقدار زیادی آهن – ۳.۵ گرم آهن در هر ۱۰۰ گرم- دارد. این برنج، درصد خوبی از منگنز، منیزیم، فسفر و سلنیوم نیز دارد. منگنز، ماده معدنی ضروری است که بدن برای بسیاری از عملکردها به آن نیازدارد. مواد معدنی مانند منیزیم و فسفر، بخشی از فرآیندهای عملکرد سالم در بدن انسان هستند.

۸: پروتئین بیشتر

برنج سیاه، در مقایسه با دیگر انواع برنج، پروتئین بیشتری دارد. این برنج، در هر ۱۰۰ گرم، ۸.۵ گرم پروتئین دارد، درحالی‌که برنج قهوه‌ای و قرمز، در هر ۱۰۰ گرم، به‌ترتیب ۸ و ۷ گرم پروتئین دارند. برنج سفید پولیش‌‌شده، فقط ۶.۸ گرم پروتئین دارد.

امپراتورهای چین باستان، مدت‌ها قبل از ما، خواص برنج سیاه برای سلامتی را می‌دانستند. حالا که شما هم ارزش تغذیه‌ای این برنج را می‌دانید، برنج سیاه را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

۹. از اسهال جلوگیری می‌کند

یکی دیگر از فایده‌ های این غذا آن است که می‌تواند از اسهال نیز جلوگیری کند. محتوای فیبر موجود در آن حذف فضولات حاصل از غذا را از بدن آسان می‌کند، در نتیجه از احتمال وقوع اسهال پیشگیری می‌کند.

۱۰. به سلامت سیستم گوارشی کمک می‌کند

به علاوه، برنج سیاه برای داشتن سیستم گوارشی سالم لازم و ضروری است. یکی از فایده‌های دیگر فیبر موجود در آن برای سلامتی آن است که وضعیتی در دستگاه گوارشی ایجاد می‌کند که همیشه آن را سالم نگه می‌دارد.

۱۱. عاری از گلوتن است

اثبات شده است که برنج سیاه عاری از گلوتن است. وجود آن می‌تواند باعث مشکلات زیادی در گوارش بشود. بنابراین با مصرف برنج سیاه، می‌توانید از مشکلات گوارشی مربوط به حساسیت به گلوتن رهایی یابید.

۱۲. سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است

برنج سیاه حاوی بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم است، من جمله ویتامین‌های E، B1، B2، B3، و ‌‌B6 و همین طور روی، منیزیم، و فسفر است. ویتامین‌های ب کمپلکس به بدن کمک می‌کنند انرژی تولید کند و باعث بشود بتوانید فعالیت‌های روزانه‌تان را در طول روز انجام دهید.

از طرفی منیزیم و آهن موجود در آن به مبارزه با خستگی مفرط کمک می‌کنند. یک وعده برنج سیاه ۸ درصد نیاز روزانه‌ی روی، ۶ درصد آهن، و ۲۰ درصد ارزش غذایی فسفر را تامین می‌کند. روی ماده‌ی معدنی است که از عملکرد سیستم ایمنی بدن محافظت می‌کند، در حالی که برای شکل گرفتن دندان‌ها و استخوان‌هایمان به فسفر نیاز است. برنج سیاه همچنین حاوی ریبوفلاوین نیز هست که با تامین حفاظت سلول‌ها در مقابل استرس اکسیداتیو، که در آن رادیکال های آزاد تولید شده می‌توانند به سرطان منجر شوند نقش مهمی ایفا می‌کند.

۱۳. قدرت و دقت عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد

محتوای آنتوسیانین موجود در برنج سیاه علاوه بر محافظت از بدن در برابر سرطان، قدرت و دقت عملکرد حافظه و عملکرد شناختی مغز را بهبود می‌بخشد و این کار را از طریق مبارزه با استرس اکسیداتیو بدن انجام می‌دهد. استرس اکسیداتیو به کاهش التهاب در مغز کمک می‌کند.

۱۴. بر کم خونی غلبه می‌کند

به نظر می‌رسد شمایی که به خاطر کم خونی (آنمی) از خستگی مفرط اغلب رنج می‌برید استفاده از برنج سیاه را شروع کرده باشید. یکی از فایده‌های آهن موجود در آن کمک به تولید گلبول‌های قرمز خون (هموگلوبین) در بدن است. با داشتن این ماده، برنج سیاه یکی از خوراکی‌هایی به حساب می‌آید که می‌تواند کم خونی را به طور طبیعی درمان کند.

۱۵. ضد پیری است

برنج سیاه به عنوان ماده‌ی آنتی اکسیدانی قوی‌تری نسبت به برنج معمولی به حساب می‌آید. خوردن برنج سیاه باعث خواهد شد جوانتر به نظر برسید و همیشه سالم و سرحال باشید. این به محتوای آنتی اکسیدان موجود در برنج سیاه مربوط می‌شود که می‌تواند سلول‌های بدن را بازسازی کند. مصرف برنج سیاه به آرام کردن روند پیری کمک می‌کند و به عنوان یک ماده‌ی خوراکی ضد پیری به حساب می‌آید.

۱۶. از سرطان پیشگیری می‌کند

طبق تحقیقاتی که انجام شده است، برنج سیاه در پیشگیری از مبتلا شدن بدن به سلول‌های سرطانی مفید است. این امر با محتوای آنتی اکسیدان و آنتوسیانین موجود در لایه‌ی بیرونی برنج سیاه رابطه‌ی مستقیم دارد. آنتوسیانین یک آنتی اکسیدان بسیار بسیار قوی است که در پیشگیری از سرطان نقش مهمی ایفا می‌کند. این ماده همان چیزی است که این نوع برنج را منحصر به فرد کرده است چون این ماده در برنج‌های دیگر یافت نمی‌شود.

 ۱۷: التهاب را کاهش می‌دهد

محققان دانشگاهی در کره‌ی جنوبی دریافته‌اند که برنج سیاه در کاهش التهاب نقش چشمگیری ایفا می‌کند. در این مطالعه آن‌ها متوجه شدند که عصاره‌ی برنج سیاه به کاهش اِدِم و مشخصا سرکوب درماتیت‌های تماسی آلرژیک روی پوست موش‌ها کمک می‌کند. این شاخصی فوق‌العاده برای برنج سیاه است که به درمان بیماری‌هایی که به التهاب مزمن مربوط می‌شوند کمک می‌کند.

۱۸. آسم را درمان می‌کند

آنتوسیانین موجود در برنج سیاه می‌تواند در درمان آسم مفید باشد. مطالعه‌ای که در کشوره کره انجام شد به این نتیجه رسید که آنتوسیانین می‌تواند آسم را درمان (و حتی از آن پیشگیری) کند و این کار را با کاهش التهاب مجاری تنفسی و ترشح بیش از حد مخاط مربوط به اختلال دستگاه تنفسی در موش‌‌ها انجام می‌دهد.

۱۹. برای سلامت چشم‌ها و قدرت بینایی مفید است

مدت‌ها است که آنتوسیانین‌های موجود در برنج سیاه به عنوان عاملی برای بهبود قدرت بینایی محسوب می‌شوند. در مطالعه‌ای که بر روی موش‌های آزمایشگاهی انجام شد دریافتند آنتوسیانین‌های استخراج شده از برنج سیاه در پیشگیری و کاهش آسیب شبکیه‌ی چشم که ناشی از نور فلورسان بود بسیار موثر است.

جدول ارزش غذایی برنج سیاه

ارزش غذایی هر ۱ فنجان برنج سیاه پخته شده
کالری ۱۶۰ گرم
چربی کل ۲ گرم
کلسترول ۰ گرم
سدیم ۴ میلی گرم
پتاسیم ۲۶۸ گرم
کربوهیدرات کل ۳۴ گرم
فیبر رژیمی ۳ گرم
قند ۰ گرم
پروتئین ۵ میلی گرم
آهن ۶٪ (ارزش غذایی روزانه)