برنج ارگانیک

برنج از نظر طب سنتی دارای طبعی سرد و خشک است. برخی ار مهمترین خواص برنج و فواید مصرف این ماده غذایی پرخاصیت و مغذی، به طور خلاصه عبارتند از:

  • به دلیل میزان بالای مواد مغذی موجود در برنج، برنج یکی از غذاهای اصلی برای رشد محسوب شده و برای کسانی که دچار سوء تغذیه هستند بسیار مفید و ضروری میباشد.
  • برنج منبع مهمی برای تامین انرژی مورد نیاز روزانه افراد است. کربوهیدرات فراوان موجود در برنج منبع تامین انرژی بوده، توسط بدن متابولیزه می شوند و بعد از متابولیزه به انرژی قابل استفاده برای بدن تبدیل می شوند.
  • مصرف برنج برای سلامت دستگاه گوارش مفید بوده، نسبت به سایر غلات زود هضم تر میباشد. یکی از اصلی ترین فواید درمانی و خواص برنج کمک به درمان بیماری های معده و کاهش مشکلات گوارشی است.
  • استفاده از کته برنج سفید برای درمان اسهال مفید میباشد.
  • از خواص برنج و آب برنج برای پوست، به تعویق انداختن علائم پیری پوست و شفاف و روشن نمودن پوست میباشد.
  • از دیگرخواص برنج سفیدمیتوان به زیاد کردن شیر مادر، افزایش میزان اسپرم، کمک به درمان بی خوابی، واریس، سنگ کلیه، زخم روده، نقرس، تقویت کیه و تقویت مثانه و. اشاره کرد.

ارزش غذایی برنج

قسمت اعظم دانه برنج از هیدراتهای کربن تشکیل شده است که بیشتر آن نشاسته میباشد. بعد از نشاسته مهمترین ترکیب شیمیایی برنج پروتئین آن است که حدود ۷ تا ۸ درصد وزن دانه را تشکیل می دهد. سایر ترکیبات دانه برنج شامل چربیها، مواد معدنی و ویتامینها با نسبتهای مختلف می باشد . برنج سفید دارای مقادیر کمی از ویتامین A و D محلول در چربی است ولی میزان ویتامین E و B آن نسبتا زیاد است و فاقد ویتامین C میباشد .

جدول ارزش غذایی برنج

 مواد و محتویات  مقدار در ۱۰۰ گرم
 هیدرات کربن  ۷۹ گرم
 چربی ۱/۵ گرم
 آلبومین ۷/۶ گرم
 فسفر ۰/۹ گرم
 پتاسیم ۰/۷ گرم
 منیزیم ۰/۲۵ گرم
 کلسیم ۰/۰۸ گرم
 آهن ۰/۰۹ گرم
 ویتامین ب۱ ۰/۰۵ میلی گرم
 ویتامین ب۲ ۰/۰۳ میلی گرم

بهترین نحوه مصرف و روش پخت برنج

برای حفظ ویتامین‌های برنج توصیه می‌شود آن را به صورت کته پخته و آبکش نکنند چرا که پختن برنج به‌صورت آبکش باعث خارج شدن ویتامین‌های محلول در آب آن نظیر ویتامین B و C در حین آبکش کردن می شود.

این ویتامین‌ها طی پخت یا در شستشوی برنج، کاهش زیادی پیدا می‌کنند. مقدار این ویتامین‌ها در حین شستن ۲ درصد افت کرده و اگر آب پخت بیرون ریخته شود به حداکثر مقدار کاهش یعنی ۱۰ درصد می‌رسد. لذا، آبکش نمودن زیاد برنج و نیز پخت آن در آب زیاد و سپس دور ریختن آب برنج به علت کاهش ویتامین‌های محلول در آب و برخی املاح توصیه نمی‌شود.

مضرات برنج سفید (توصیه های پزشکی و موارد احتیاطی)

  1. زیادهروی در مصرف برنج به دلیل دارا بودن مقدار بالایی از کربوهیدراتها و مواد نشاستهای به افراد چاق و دارای اضافه وزن توصیه نمیشود.
  2. توصیه پزشکان به افراد دیابتی کاهش مصرف برنج سفید در غذای روزانه آنها است.
  3. به طورکلی زیادهروی و مصرف بی رویه برنج موجب بروز جوش صورت، سستی و ضعف بدن، یبوست، اسیدی شدن خون و قولنج می شود